AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR NEOROL

NEOROL JEST JEDNĄ Z NAJMŁODSZYCH POLSKICH FIRM PASZOWYCH, KTÓRA KAŻDEGO ROKU ZAJMUJE CZOŁOWE MIEJSCE W RANKINGU NAJDYNAMICZNIEJ ROZWIJAJĄCYCH SIĘ PRZEDSIĘBIORSTW Z TEJ BRANŻY.

NEOROL nieustannie dba o swój rozwój i zwiększenie potencjału rynkowego, po to, by w jak największym stopniu sprostać rosnącym wymaganiom branży. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma powiększyła swoje możliwości produkcyjne, uruchamiając produkcję w kolejnym zakładzie – w Kunowie koło Poznania. Obecnie, łączna produkcja w zakładach produkcyjnych kształtuje się na poziomie 15 000 – 17 000 ton miesięcznie, co stanowi około 6%-7% rynku krajowego. Oba zakłady są w dalszym ciągu modernizowane. Docelowy potencjał produkcyjny, do którego w najbliższym czasie dąży NEOROL wynosi około 20 000 ton miesięcznie.

Historia firmy sięga 1995 roku. NEOROL powstał na bazie magazynu zbożowego, należącego do PZZ w Chrzanie. To właśnie wtedy, trzy rodziny – w oparciu o swój kapitał, wiedzę i doświadczenie – uruchomiły produkcję wysokiej jakości pasz w opakowaniach z charakterystycznym biało-czerwonym, znanym już dziś logo. Dziś NEOROL to dwa, nowoczesne zakłady produkcyjne w Chrzanie, niedaleko Jarocina oraz Kunowie koło Poznania.

Lata temu, NEOROL® zaczynał od sprzedaży 100 ton paszy miesięcznie, by dziś stać się jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm na rynku paszowym w Polsce. Zakład produkcyjny był sukcesywnie modernizowany oraz wyposażany w urządzenia, które dziś umożliwiają firmie wytwarzanie konkurencyjnych pod względem ceny i jakości pasz. Zainwestowano między innymi w komputerowy system dozowania składników do produkcji pasz, który umożliwia zachowanie stałej jakości i powtarzalności produktów. Zakupiono nowoczesny granulator wraz z wytwornicą pary – urządzenie dokonuje obróbki barotermicznej paszy, co polepsza jej strawność. Obecnie pasza jest dodatkowo zakwaszana, natłuszczana, granulowana, a także zabezpieczana przed pleśnieniem.